Novinky

Máj 2017

Znova sa hlásime po dlhéééééj dobe...

Nový domov si stále vyžaduje nejaké úpravy, takže neostáva čas a energia na obnovu stránky.

Všetky naše doterajšie mačiatka sú už v nových domovoch a my sa tešíma na ďalšie dva vrhy, ktoré čakáme na prelome mája a júna 2017. 

Hádam sa nám znova podarí nájsť tých najlepších, nových majiteľov.

Maznáčikov si môžete rezervovať už teraz :DDD

 

 

Apríl 2015

Veľa noviniek...

Podlhej odmlke a sťahovaní Vám opäť prinášam novinky z našej CHS. Cicušky si na nový domov zvykli celkom rýchlo a ja som tomu veľmi rada.

Naša Avelin zatúžila po mačiatkach a 13.04.2015 priviedla na svet tri krásne bábätká. Máme dve mačičky a jedného kocúrika Charlieho. Pre mačičky si budú môcť noví majitelia vybrať meno sami, aj keď nejaké už mám pripravené.

No a veľkým prekvapením pre mňa bola Cessidy. S Dantíkom si rozumela a ja som si bola istá, že bude maminkou aj keď nemala bruško. Čakala som jedináčika ale príroda to zariadila tak aby drobček nebol sám a dopriala mu súrodenca. Takže náš vrh "I" sa narodil 28.04.2015. A zostava? Ešte uvidíme ale dúfam,že bude 1:1 :-))))

Fotky si budete môcť pozrieť čoskoro v sekcii aktuálne mačiatka.

 

August 2014

Vrh "H"

S radosťou Vám môžeme oznámiť, že dňa 28.08.2014 sa našej princezničke Done narodili štyri krásne a zdravé mačiatka. Dona sa stala maminkou po prvý krát a my sme pyšní, že sa svojej úlhohe oddáva naplno. Svojich drobčekov nespustí z očí ani na chvíločku :-)))

Maliknkým aj maminke prajeme veľa zdravíčka a kým vyrastú budeme im hľadať nové milujúce rodiny.

 

Júl 2014

Dony...

Dostali sme nové správy o našom kocúrovi, ktorý sa má v novom domove vynikajúco a je z neho pán kocúr :-)))

A takto oddychuje.

                               

 

 

 

Jún 2014

Očakávame mačiatka...

Čas rýchlo beží, z našej malej čokoládky Donatelly vyrástla veľká dáma a zatúžila po mačiatkach. Nám nezostalo iné ako dopriať jej potešenie v podobe kocúra Vendyho. Vyzerá to tak, že sa im darilo a narodenie vrhu "H" očakávame koncom augusta.

 

 

 

Máj 2014

Prvý výlet...

Mačiatka rýchlo rastú, vedia používať mačacie wc a sú neskutočne prítuľné. Keďže sme mali dva mesiace, vybrali sme sa na svoj prvý výlet k veterinárovi, ktorý nás prehliadol, zaočkoval a začipoval. Všetko prebehlo bez problémov.

Teraz už vybavujeme preukazy pôvodu a tešíme sa do nových domovov.

Apríl 2014

Naše géčka...

Čas rýchlo letí a naše mačiatka už majú mesiac. Začali neisto chodiť na svojich malých nôžkach, pomaly sa zoznamujú s mäskom, granulkami a konzervičkami a čo je hlavné rastú do krásy a robia nám radosť :-)))

Ich nové fotky si môžete pozrieť v sekcii vrh "G".

 

 

Marec 2014

Vrh "G"

S radosťou Vám všetkým môžeme oznámiť, že sa našej Cessinke narodil očakávaný vrh "G". Tentokrát nás Cessi nechala dlhšie čakať a svoj termín o pár dní "prešvihla", no nakoniec nám ako skúsená maminka priviedla na svet sedem utešených mačiatok.

Maminka aj drobci sú zdraví a my sa z ich spoločnosti veľmi tešíme.

Ak ste na ne zvedaví, tu nájdete zopár prvých fotiek :-)))

 

Február 2014

Dony...

Dostali sme nové správy o našom kocúrikovi Donym. V českej chovnej stanici bude pôsobiť ako chovný kocúr a cez víkend sa zúčastnil svojej prvej výstavy, kde mal veľký úspech a získal svoj prvý CAC. Sme na neho veľmi hrdí, a veríme, že postupne si nazbiera ešte viac krásnych hodnotení...

A tu je fešák v plnej kráse : DONY SWEET CESSIDY, SK   BRI n 21 33

                              

 

Január 2014

Mačiatka "F"...

Čas rýchlo letí a naše mačiatka z vrhu "F" už našli nové domovy. Čo nás však teší je, že neodišli všetky naraz a doteraz nám robí spoločnosť malá Fanta, ktorá sa presťahuje nielen do novej rodinky ale aj do nového domu. Nedá mi aby som nepoďakovala Saši, ktorá si vzala môjho miláčika Frankiho a pravidelne mi zasiela nové fotky a správičky. Vidno, že sa má úžasne :-)))

No a pre všetkých záujemcov, ktorým sa mačiatko neušlo, mám dobré správy: naša krásna Cessidy sa čoskoro stane znova maminkou. My sa na nové bábätká tešíme a Vás budeme informovať ako sa im darí :-)))

 

 

 

December 2013

Mačiatka...

Mačiatka z vrhu "E" sú už v nových rodinkách a my im prajeme aby sa mali tak dobre ako u nás.

Teraz hľadáme nové domovy pre mačiatka z vrhu "F". Máme voľné ešte dve mačičky. Francis vo farbe BRI a 33 a sestrička Fergie vo farbe BRI c 21 33. Ich fotky si môžete pozrieť tu.

 

December 2013

Kocúrik Edward...

Pre šesť našich mačiatok sme našli nové rodinky a veríme, že sa majú tak dobre ako u nás. Pomaličky dostávame správičky o tom ako sa mačiatka udomácňujú a vyzerá to tak, že sú v nových domovoch spokojné.

Jediný kocúrik Edward ešte na svoju novú rodinku čaká...

Je to náš miláčik a veľký maznáčik, preto pre neho hľadáme tých najlepších majiteľov.

A tu sú jeho najnovšie fotky...

                 

                 

                                                   

 

 

November 2013

Výstava v Nitre...

Včera (23.11.2013) sme zobrali na medzinárodnú výstvau mačiek našu krásnu Donatellu a mačiatka z vrhu "E". Dona získala nádherný posudok, prvé miesto vo svojej kategórii a myslím, že právom bola nominovaná do vyššej súťaže BIS.

Mačiatka boli tiež veľmi úspešné, zvlášť sa darilo najmä malému Edwardovi, ktorý okrem prvého miesta získal ocenenie BIV (best in variety- najkraší vo farbe). Správal ako skutočná hviezda, každému sa nechal pohladkať a pózoval ako profííík :-))) 

Celkovo sme získali 4x prvé misto a 1x druhé... :-))))

No a mne nezostáva iné ako byť na "svoje detičky" hrdá a tešiť sa z ich úspechov.

 

November 2013

Vrh "F"...

Všetkým milovníkom mačičiek môžeme s radosťou oznámiť, že na sviatok všetkých svätých teda 01.11.2013, nám naša snehová kráľovná Brooklyn priviedla na svet štyroch bielučkých anielikov :-)

Mačiatka aj maminka sa majú výborne, veľa papkajú a spinkajú. My si ich užívame už teraz a Vám ich čoskoro ukážeme na prvých fotkách.

 

September 2013

Už máme dva týždne...

Čas rýchlo letí, naše mačiatka už majú dva týždne a otvorili svoje očká. Krásne priberajú a rastú a my im medzitým hľadáme nové rodinky, kde ich budú ľúbiť tak ako my doma. Nové fotky si môžete prezrieť tu. Presné farby doplníme neskôr, no už teraz vidno, že budú pestré.

 

August 2013

Mačiatka...

S potešením Vám môžeme oznámiť, že sa naša chovná stanica rozrástla o krásne mačiatka. Maminkou sa stala Avelin a priviedla nám na svet sedem malinkých mačacích bábätiek :-)))

Pôrod to bol síce dlhý ale Avelinka to z našou pomocou zvládla dobre a má sa fajn. Samozrejme teraz veľa oddychuje ale ako správna mamina o malinké sa stará s láskou.

Práve preto aj my budeme pre naše drobčiatka hľadať tie najlepšie milujúce rodiny.

Ako mačiatka rastú budete môcť sledovať na našej stránke v sekcii: aktuálne mačiatka.

 

 

 

JÚL 2013

Nové domovy....

Naše mačiatka si našli nové milujúce rodinky a my veríme, že sa budú mať tak dobre ako u nás. Sme radi, že noví majitelia s nami zostávajú v kontakte a posielajú nám správy o mačiatkach a fotky.  Ďakujeme !!!

Ani tento raz sme sa nedokázali rozlúčiť so všetkými mačiatkami a nechali sme si malú Donatellu :-))) Je neskutočne prítuľná a hravá, už ju len musím presvedčiť aby mi svoj ranný bozk nenosila do postele o štvrtej ráno, ale troška neskôr :-)))))))

 

 

 

JÚN 2013

Výstava...

Tak sme zasa raz zavítali na výstavu. Vzali sme so sebou našu Brooklyn a malú Donatellu. Obe boli veľmi zlaté a výstavu si užili, za čo im právom patria aj krásne posudky. Brooklyn získala V1 a prvý CAC.

Donatella bola na výstave nováčik. Tak ako som predpokladala, Donka sa posudzovateľke veľmi páčila a okrem známky V1 ju posunula do výberu BIS ako jedinú z britských mačiatok.

Kočky gratulujem a som na Vás véééééľmi hrdá ....

 

MÁJ 2013

Mačiatka...

 

Kocúrik Darvin si tiež našiel novú rodinku. Prišla si po neho sympatická pani Božena s dcérou. Kocúrik bude s nimi bývať v novom dome ako maznáčik.

Nový domov teda hľadajú už len dve mačičky. 

Veľmi prítulná a maznavá Carmen, ktorá sa rada podelí a vašu posteľ :-)))....

No a malá "divoška" Cessidy Vám zasa rada ochutná z Vášho obeda :-)))....

 

APRÍL 2013

Nové rodinky...

Väčšina našich mačičiek si už našla nové milujúce rodinky, takže nový domov už hľadá posledný kocúrik Darvin a dve mačičky Carmen a Cessidy.

Nové fotky mačiatok si môžete pozrieť v sekcii mačiatka.

 

MAREC 2013

Prvý výlet...

Zasa sme navštívili našu poradkyňu chovu, tentokrát mala oveľa viac práce ako inokedy. Vzali sme k nej oba vrhy C a D, takže Helenka mala čo robiť aby každé z 13-tich mačiatok prezrela a posúdila ich kvality. Všetko prebehlo bez problémov a drobčekovia sa jej predviedli v celej kráse. Takže "papierovačky" máme za sebou a teraz budeme čakať na svoje PP.  

 

 

FEBRUÁR 2013

Náš vrh "D"...

Ďalšia dobrá správa. Po veľmi dlhom a ťažkom pôrode sa našej prvorodičke Avelin narodilo sedem prekrásnych drobčekov. Aj keď sme nakoniec pôrod zvládli a Avelin sa o malé krásne stará, bol to ťažký deň.

Tentokrát mi veľa pomáhal môj manžel, za čo mu veľmi ďakujem. Bez neho by to nedopadlo tak dobre. To, že je výborný otec a manžel, som vedela už dávno, ale že sa z neho vykľuje pôrodník, to som netušila:-)))

No a samozrejme ďakujeme aj nášmu mačaciemu oteckovi Dantíkovi, ktorý sa zasa pochlapil. Dante gratulujem k detičkám.

 

FEBRUÁR 2013

Náš vrh "C"...

S radosťou Vám možeme oznámiť, že dňa 16.02.2013 sa našej starostlivej maminke Cessidy a nádhernému kocúrovi Dantemu narodilo šesť krásnych a zdravých mačiatok. Cessi je už skúsená maminka, takže pôrod prebehol bez komplikácií.

 

Našim "céčkam" prajeme veľa zdravíčka a Vám ich čoskoro ukážeme na fotkách.

FEBRUÁR 2013

Brooklyn a jej prvá výstava...

Nastal čas aby sme zobrali na výstavu Brooklyn z nášho vrhu "B". Zašli sme do Viničného, kde Brooklyn posudzoval Mr. Eric Reijers, ktorý z nej bol priam nadšený. Hneď po tom ako vyzdvihol všetky jej kvality a napísal krásny posudok s hodnotením EX 1, nazval ju ľadovou královnou a snehovou vločkou. Netrvalo dlho a pri výbere najkrajšieho mačiatka z kategórie sme v silnej konkurencii zasa uspeli a Brooklyn bola nominovaná do BIS.

Na našu princeznú sme právom hrdí :-)))

 

JANUÁR 2013

Bounty a ďalší prírastok...

Náš fešák Bounty si našiel svoju rodinku a my mu prajeme aby sa tam mal tak dobre ako u nás.

Avelinke a Dantíkovi sa zjavne darilo, preto sa už teraz tešíme na ďalšie prírastky, ktoré sa narodia vo februári...

Všetkým milovníkom mačičiek a návštevníkom našej stránky prajeme úspešný a šťastný rok 2013!

                                                    

DECEMBER 2012

Avelin túži po mačiatkach...

Nastal správny čas a Avelin zatúžila po mačiatkach. Teraz dostal príležitosť náš kocúr Dante a zjavne si medové dni obaja užili. Uvidíme ako dopadne, držte nám palce...

 

NOVEMBER 2012

Beverly našla nový domov...

Naša krásna Beverly dnes odišla do nového domova. Prišla si po ňu veľmi sympatická pani Laura s dcérou zo Štúrova. My sme radi, že u nich bude pôsobiť ako chovná mačka a takto bude svoju krásu rozdávať ďalej:-)

 

OKTÓBER 2012

Už je rozhodnuté...

Tak a je to isté. Rodinná rada definitívne rozhodla, že naša Brooklyn zostane doma. Je to náš miláčik tak ako ostatné mačičky, ale predsa len má pred ostatnými o niečo na vrch. Náš malý syn sa do nej úplne zbláznil a my nemáme to srdce dať ju z domu.

 

SEPTEMBER 2012

Sme pripravení na život...

Prišiel čas, aby si každý z nás našiel nový domov. Bambulka ho našla v Bratislave a Barny v talianskom Janove. No a keďže Brooklyn asi bude novou posilou v našom chove, nový domov hľadajú už len kocúrik Bounty a mačička Beverly. Ich nové fotky si môžete prezrieť v sekcii "aktuálne mačiatka".

AUGUST 2012

Náš prvý výlet...

Naše prvé kroky z domu viedli k pani Helenke do Zálesia. Helenka je poradkyňa chovu a jej úlohou bolo posúdiť našu krásu :-)

Bola z nás nadšená a bez zaváhania nám potvrdila, že jednoznačne patríme medzi ušlachtilé a nádherné britské mačiatka. Teraz už len budeme čakať, kým dostaneme svoje preukazy pôvodu. Medzitým budeme rásť do krásy a hľadať si nové domovy.

JÚL 2012

Nové fotky našich "Béčok"...

Ak ste zvedaví ako rastú naše drobčiatka, môžete si ich pozrieť tu.

 

JÚN 2012

Náš vrh "B" ...

S radosťou Vám môžeme oznámiť, že v našej rodinnej chovnej stanici sa dňa 11.06.2012 narodilo 5 nádherných a zdravých mačiatok. Cessinka bola veľmi šikovná, potrebovala len malú pomoc. Teraz sa o malinké s láskou stará. Čoskoro si ich fotky budete môcť pozrieť na našej stránke.

MÁJ 2012

Nový člen našej mačacej rodiny...

Tak sme zasa raz boli na výlete. S manželom sme sa vybrali do Mostu v Čechách, odkiaľ sme si priniesli krásneho kocúra. Dante si na nás a nové prostredie pomaličky zvyká. Je to nádherný kocúr s výbornou povahou, milý, prítulný a hrozne lenivý:-).Som rada, že nám ho pani Ivana zverila do rúk. U nás bude pôsobiť ako chovný kocúr. Už teraz sa teší na svoje "nápadníčky".

 

APRÍL 2012

Rande...

A je to tu. Naša Cessidy znova zatúžila po mačiatkach, tak som sa s ňou dnes vybrala k pani Helenke Poláčkovej do Zálesia. Cesta ubehla rýchlo a Cessinka sa dočkala svojho miláčika. Wendy bol zjavne z nevesty nadšený a netrpezlivo čakal, kedy sa k nemu pritúli :-) . Ak bude príroda aj tentokrát štedrá, o nejaký čas budeme mať prírastok do rodiny. 

 

FEBRUÁR 2012

A sme doma...

Tak a sme doma. Výstava dopadla veľmi dobre, aj keď bola hrozná zima.Cessidy už má pár výstav za sebou, tak to hravo zvládla. Získala dva krát V1 a svoj prvý CAC. Avelinka mala premiéru ale vôbec sa nebála a predviedla sa v plnej kráse. Pán posudzovateľ ňou bol priam nadšený a neveril, že to nie je kocúrik. V sobotu získala V1 a v nedeľu V1+nomináciu do BIS. Som na svoje princezné veľmi hrdá a pomaly sa začíname tešiť na ďaľšiu výstavu. 

JANUÁR 2012

Prvá výstava nášho vrhu "A"

Ak nás chcete vidieť naživo, prídte 4.-5.02.2012 na výstavu do Viničného. Keďže  sú Armin a Ashley už u nových majiteľov, prídeme len my dvaja / Avelin a Alex / a naša mamina Cessidy. Avelin zostáva doma a Alex ešte hľadá svoj nový domov. Už sa tešíme ako dopadne naša "premiéra". Držte nám palce...

 

25.DECEMBER 2011

Nové fotky nášho kocúrika...

Keďže nám na poslednú chvíľu odriekli kúpu Alexa, pridávam jeho nové fotky aby som sa o jeho krásu podelila so všetkými. Ak má niekto záujem o tohto maznáčika, neváhajte ma kontaktovať. Fotky nájdete v sekcii odchovy celkom na koci :-)

15.DECEMBER 2011

Už máme doklady :-)

Preukazy pôvodu už máme doma. Boli sme na poslednom očkovaní a samozrejme sme aj odčervení. My traja už máme nových majiteľov a Avelinka zostane doma aby sa rodinka Sweet Cessidy rozrástla. Takže všetko je ako má byť, len naša "maminka" si určite poplače keď odídeme...

 

 

15.NOVEMBER 2011

Výlet číslo dva...

Navštívili sme poradkyňu chovu, ktorá nás mala prezrieť, určiť presnú farbu a posúdiť náš celkový výzor. Musíme sa pochváliť, pretože pani Helenka bola na nás veľmi milá a bola nadšená z toho akí sme na svoj vek veľkí a samozrejme krásny.

Teraz už máme všetko potrebné a čakáme kým dostaneme "svoje papiere".

 

11.NOVEMBER 2011

Náš prvý "výlet"...

Včera sme sa dostali prvý krát s domu. Urobili sme si malý výlet a navštívili sme veterinára, kde sme dostali svoje prvé očkovanie. Zvládli sme to na jedničku :-)

 

 

15.OKTÓBER 2011

Pridali sme nové fotky našich mačiatok.

Alex, Armin, Ashley a Avelin sa majú výborne a rastú do krásy. Zopár nových fotiek si môžete pozrieť TU.

30.SEPTEMBER 2011

A sme na svete :-)

S radosťou vám môžem oznámiť, že dňa 28.09.2011 nám prišli na svet štyri krásne mačiatka. Pôrod prebehol bez problémov a z Cessidy je veľmi starostlivá maminka. Mačiatka sa majú k svetu a robia nám veľkú radosť. Fotky nášho vrhu "A" si budete môcť pozrieť už čoskoro.

Zatiaľ aspoň malá chuťovka :-)

                           

                               

28. AUGUST 2011

Cessinka bude maminou :-)

Vypadá to tak, že sa Harry pochlapil...Cessinke rastie bruško a my sa už nevieme dočkať nášho prvého vrhu. 

24. JÚL 2011

Z našej slečny sa stala dáma.

A tak nám nezostáva nič iné ako vybrať ženícha. Skontaktovala som sa s veľmi milou dlhoročnou chovateťkou Jankou Hromádkovou z Dobřejovic u Prahy a po dohode nás čakala niekoľko hodinová cesta. Janka je majiteľkou CHS Crazy Blue, má veľa skúseností a preto som rada, že sme si vybrali práve ju. No a samozrejme sme radi, že sa našej Cessinke ženích zapáčil. Harry je skutočne nádherný kocúr, jednoducho je to "kus chlapa". Tak im držme palce...

JÚN 2011

MVM Viničné - 18-19.06.2011

Aj teraz sa nám darilo. V sobotu sme dostali " V1" a postúpili sme do výberu BIS, v nedeľu takisto " V1 " a nominácia do BIS. Síce unavené ale s patričnou hrdosťou sme sa večer dostali domov.

MÁJ 2011

A predsa sme sa dočkali.

Dňa 18.05.2011 bola naša chovná stanica zaregistrovaná pod jedinečným názvom

 " SWEET CESSIDY ". 

 

APRÍL 2011

Ďalšia milá povinnosť :-)

Po krásnych výsledkoch Cessinka získala chovnosť a už zostáva len vypísať žiadosť o registráciu chovnej stanice. Pomáha celá rodina. Všetci vymýšľame ako by sa mohla naša stanica volať a posielame "papiere". Teraz už len čakať...

Marec 2011

MVM Ba-Ružinov - 12-13.03.2011

Tentokrát sme sa rozhodli zostať na výstave oba dni. A oplatilo sa. Po krásnom sobotňajšom hodnotení " V1 " sme v nedeľu s rovnakým výsledkom boli nominované do BIS.

Február 2011

MVM Viničné - 05.02.2011

Po vstupnej veterinárnej prehliadke sme si vyzdobili klietku a čakali, čo sa bude diať. Hoci som sa bála Cessinka to zvládla výborne. Bola úplne kľudná a s posudzovateľom Ericom Reijersom si padli do oka. Dostala známku " V1 " a v hodnotení má napísané: celkový dojem " sweet girl ", možno aj preto má naša CHS podobný názov.

Január 2011

Cessidy nám rastie do krásy.

A tak rozmýšľame nad prvou výstavou a posielame prihlášku. Výstava sa blíži a my musíme pripraviť všetko potrebné...

December 2010

Sú tu vianoce.

Cessinka si na nás rýchlo zvykla a samozrejme aj ona si našla darček pod stromčekom. Veď je to naša malá princezná...

November 2010

Nadišiel deň "D"

Od rána som bola trošku nervózna. Manžel s deťmi naskákali do auta a čakala nás cesta do Nitry, kde sme si mali mačiatko vyzdvihnúť. Po podpise zmluvy sme si našu Cessidy mohli konečne zobrať domov :-)

Október 2010

Po dlhom hľadaní som konečne našla svoje vysnívané mačiatko.

Hneď som sa s chvateľkou Ninou dohodla na návšteve a už ma čakala cesta plná očakávaní. Nina bola veľmi milá a mačiatko krajšie ako na obrázku. Dozvedela som sa veľa nového a po dohode, že mačiatko si kúpim som cestou domov premýšľala o tom, čo všetko ešte treba pripraviť.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nový blok - dvojklikom tu, zahájite úpravu bloku...

Nový blok - dvojklikom tu, zahájite úpravu bloku...

TOPlist